Dlaczego wyciskarka do soków firmy Hurom?

Zaliczam się do grupy tych osób, które bardzo cenią sobie zdrowe żywienie i w ogóle zdrowy styl życia. Dlatego w mojej kuchni musiała znaleźć się wyciskarka do soków. Po wielu trudach udało mi się znaleźć wysokoobrotowe urządzenie marki Hurom, które zachwyciło mnie doskonałą jakością wykonania, a także przygotowywaniem klarownego soku.

Do tego urządzenia tej marki to naprawdę wielka wydajność, co w przypadku kilku osób w domu ma niemałe znaczenie. Moja rodzina doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak korzystnie soki wpływają na organizm i skutecznie chronią przed rozmaitymi chorobami. Dlatego świeżo wyciskane domowe soki są u nas obowiązkowe. Chyba już nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak ważne jest spożywanie każdego dnia porcji owoców i warzyw. Wpływają one na nasze zdrowie oraz warunkują dobre samopoczucie. Wszystko przez witaminy, minerały, błonnik i enzymy, a więc wszystko to, czego nasz organizm potrzebuje do skutecznej walki z czynnikami chorobotwórczymi.

Udało mi się trafić nawet na zalecenia Ministerstwa Zdrowia, które podaje, że soki to najlepszy sposób na to, aby dostarczyć sobie cennych składników, które z łatwością zostaną przyswojone przez nasz organizm, a jednocześnie nie obciążą układu trawiennego. Dlaczego właśnie wyciskarka Hurom? Podobno firma istnieje od 1974 roku i od początku obecności na rynku jest liderem, jeśli chodzi o wolnoobrotowe wyciskarki do soków. Ja szukałam urządzenia, które będzie wyciskało sok na zimno. I takie są właśnie wyciskarki Hurom. Lubię soki, które są jednolite i które się nie rozwarstwiają. A takie gwarantuje jedynie wyciskanie na zimno. Zależało mi też na urządzeniu, które będzie pozwalało na przygotowanie mleka z orzechów i migdałów, a także poradzi sobie z sorbetami i smoothie. A wyciskarki Hurom mają wszystkie te opcje! Nie lubię urządzeń, które pracują naprawdę głośno.

Dlatego wyciskarki Hurom od razu podbiły moje serce – pracują naprawdę bardzo cicho. Małe dzieci w domu? To przede wszystkim konieczność kupowania urządzeń bezpiecznych. A wyciskarki Hurom nie mają ostrych noży. Do tego nie zużywają zbyt wiele prądu, co sprawia, że przygotowywanie pysznych soków nie powoduje wzrostu moich i tak już niemałych rachunków za prąd. Wielki wybór kolorów – ta cecha pozwoliła mi wybrać model idealnie dopasowany do mojej kuchni, co w zupełności zadowoliło moje gusta estetyczne. Z pomocą wyciskarki marki Hurom mogę wyciskać sok z warzyw oraz owoców. Zależało mi, aby mieć pod ręką urządzenie, które sprawdza się także w przypadku warzyw liściastych. A wyciskarki Hurom właśnie takie są! Odkąd w moim domu jest wyciskarka firmy Hurom sama przygotowuję mleko z orzechów. Sięgam po migdały, pistacje, orzechy brazylijskie. Wszystko jest zdrowe i całkowicie naturalne. Wiem już, że moje dzieci nie dostają produktów pełnych konserwantów i szkodliwych dla nich substancji.

Autor

Roman Ambroź

Sokoterapeuta.

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@gumisiowadolina.pl

Jak wybrać odpowiedni model wyciskarki? Jakie parametry powinna spełniać? Czy świeżo wyciskane soki są potrzebne w naszej codziennej diecie? 

Na te oraz wiele innych pytań znajdziecie odpowiedzi w naszym portalu.

Zapraszamy do miłej lektury!