Skąd czerpać owoce i warzywa

Jeśli prowadzisz bar z sokami lub inną firmę, której zyski zależą od świeżych produktów, musisz starannie dobierać owoce i warzywa. Na szczęście, nowoczesne praktyki przemysłowe pozwalają firmom kupować produkty z gospodarstw różnej wielkości, położonych w różnych zakątkach świata. Dzięki temu przewodnikowi dowiesz się, jak wykorzystać wszystkie możliwości zaopatrywania się w warzywa i owoce.

Najlepsze źródła produktów w USA

Stany Zjednoczone są domem dla wielu różnych klimatów, co oznacza, że w całym kraju rośnie wiele różnych owoców i warzyw. Kalifornia jest największym producentem owoców i warzyw w kraju. Pomarańcze i pomidory są popularnym eksportem Kalifornii w świecie soków, ale Złoty Stan jest również odpowiedzialny za truskawki, kiwi, melony, brzoskwinie i wiele innych.

Inne duże źródła produktów dla branży sokowniczej to Floryda (słynne pomarańcze), Waszyngton (jabłka, winogrona, wiśnie i czereśnie) oraz Wisconsin (żurawina).

Zalety kupowania na miejscu

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie trzeba daleko szukać, aby znaleźć świeże produkty. Lokalne gospodarstwa rolne, targi rolne i inni dostawcy to doskonałe źródła świeżych, sezonowych produktów. Ponadto, zaopatrywanie się w owoce i warzywa na miejscu to świetny sposób na wspieranie społeczności lokalnej, poprawę stanu lokalnej gospodarki i wdrożenie bardziej zrównoważonych praktyk biznesowych. Przy podejmowaniu decyzji, skąd pozyskiwać owoce i warzywa, zawsze warto najpierw przyjrzeć się lokalnym producentom.

Kupowanie warzyw i owoców poza sezonem

Oczywiście, kupowanie na miejscu nie zawsze jest możliwe. Jeśli potrzebujesz świeżych owoców i warzyw, które nie rosną w twoim klimacie lub nie ma na nie sezonu, możesz zwrócić się do innych stanów i krajów. Cieplejsze stany, takie jak Kalifornia czy Floryda, mają dłuższe sezony wegetacyjne, co pozwala na zakup niektórych owoców i warzyw przez większą część roku. Ponadto wiele owoców i warzyw pochodzi z Meksyku oraz krajów Ameryki Środkowej i Południowej. Zaopatrywanie się w produkty z cieplejszych krajów lub współpraca z dostawcami, którzy importują produkty z tych krajów, pozwala firmom sprzedawać różnorodne owoce i warzywa przez cały rok.

Znalezienie odpowiedniego źródła zaopatrzenia w produkty pomaga w utrzymaniu zapasów i obsłudze klientów przez kolejny sezon. Gdy już będziesz miał swoje ulubione produkty w magazynie, użyj wydajnych sokowirówek do owoców i warzyw Juicernet, aby zamienić wysokiej jakości produkty w świeże, pyszne i zdrowe soki. Odwiedź Juicernet już dziś, aby kupić odpowiednią sokowirówkę do swoich produktów.

Autor

Tobiasz Dąbrowski

Dietetyk, lekarz rodzinny oraz tester wyciskarek.

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@gumisiowadolina.pl

Jak wybrać odpowiedni model wyciskarki? Jakie parametry powinna spełniać? Czy świeżo wyciskane soki są potrzebne w naszej codziennej diecie? 

Na te oraz wiele innych pytań znajdziecie odpowiedzi w naszym portalu.

Zapraszamy do miłej lektury!