Kuvings Big Mouth B6000 test

KUVINGS Whole Slow Juicer Big Mouth B6000 to świetnie pracująca, dość cicha wyciskarka, która będzie w stanie poradzić sobie nawet z dość dużymi wsadami. Wprowadzony jest szeroki wsad, który umożliwia wkładanie całych owoców i tym samym przygotowywanie soku będzie mniej absorbujące.

System taki pozwala nam na to, by nie dopuścić do utleniania produktów na sok. Jest to ważne, ponieważ taki proces prowadzi jak wiadomo do pasteryzacji co sprawia, że niestety produkt nie będzie miał wielu cennych dla zdrowia składników. Urządzenie posiada silnik, który ma moc 240 W. Jest to bardzo dużo jak na pionową wyciskarkę i dlatego dzięki temu nie ma żadnego problemu, by sprzęt pracował także przy bardzo twardych składnikach odżywczych takich jak buraki czy selery. Wyciskarka pracuje dodatkowo bardzo cicho co na pewno jest wielką zaletą. Odpowiedzialne za pracę będą wałki ślimakowe, które pracują dość wolno i gwarantują wyciskanie soku, który będzie dla nas wartościowy.

Pionowy podajnik, który jest tam zastosowany to rozwiązanie, które sprawia, że surowce będą się przesuwać same w stronę wała i to oczywiście będzie decydować o tym, że wyciskanie soku będzie wygodniejsze i nie będzie trzeba stosować popychacza. Urządzenie wykonane jest z materiału ULTEM, które będzie zmniejszać ryzyko niebezpiecznych sytuacji, gdy chodzi o uszkodzenia. Trzeba powiedzieć, że to materiał, który charakteryzuje się ogromną wytrzymałością a jednocześnie służy także do przygotowywania nowoczesnych narzędzi chirurgicznej co pokazuje jak dobry jest to materiał. ULTEM to również materiał, który nie wchodzi w reakcję z pożywieniem i dlatego nie trzeba się obawiać, że do soku będą się dostawać jakieś niekorzystne dla zdrowia składniki. W urządzeniu wprowadzony jest bieg wsteczny, który daje nam możliwość odwrócić pracę urządzenia w momencie, gdy włoży się tam za dużo surowca.

komponenty wyciskarki Kuvings

Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, ponieważ nie trzeba się obawiać, że dojdzie do uszkodzenia urządzenia właśnie przez zbyt dużą ilość surowców, które zostaną włożone. Warto na to zwracać uwagę, ponieważ dzięki temu nie dojdzie również do spalenia silnika, co niekiedy ma miejsce, gdy włoży się nadmiar surowca i urządzenie zacznie się przegrzewać. Praca urządzenia to 60 obrotów na minutę, w trakcie których wał dzięki swojej ogromnej twardości będzie skutecznie miażdżył wszystkie owoce. To ważne, ponieważ uda się skutecznie wyciskać sok a jednocześnie nie ma obaw o to, że utracone będą cenne składniki odżywcze, co dzieje się w przypadku urządzenia, które wykonuje bardzo dużo szybkich obrotów.

Poza wałem z ULTEMU urządzenie ma także wykorzystywany Tristan, który służył do przygotowania obudowy. Dzięki temu można być pewnym, że sprzęt nie będzie rysował. W urządzeniu wprowadzono także specjalną zatyczkę, która pozwala nam zatrzymywać sok wewnątrz urządzenia i tym samym w dowolnym momencie będziemy mogli wlewać sobie taki sok do szklanek. Nie trzeba się obawiać, że zbiornik będzie przeciekał. Dobrze przygotowane są także rozwiązania pozwalające nam na dokładne czyszczenie urządzenia. Trzy wyloty dla wentylacji to czynnik, który sprawia, że urządzenie będzie mogło swobodnie pracować nawet przez około pół godziny bez przerwy.

Autor

Roman Ambroź

Sokoterapeuta.

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@gumisiowadolina.pl

Jak wybrać odpowiedni model wyciskarki? Jakie parametry powinna spełniać? Czy świeżo wyciskane soki są potrzebne w naszej codziennej diecie? 

Na te oraz wiele innych pytań znajdziecie odpowiedzi w naszym portalu.

Zapraszamy do miłej lektury!