Do ostatniej kropli soku. Wybieramy wyciskarkę. Część II

Funkcjonalności wyciskarek do soków.

Wybierając wyciskarkę należy zwracać uwagę na to jakie dodatkowe funkcje ma takie urządzenie i czy będzie dawało nam jakieś dodatkowe opcje poza przygotowywaniem soku. W przypadku wyciskarki często ma ona odprowadzanie automatyczne miąższu. Jest to taka opcja, która sprawi, że czyszczenie urządzenia stanie się dla nas łatwiejsze. niepotrzebny miąższ trafiać będzie bezpośrednio do specjalnego pojemnika i potem łatwo będzie go usunąć.

Przydatnym elementem będzie blokada kapania. Konstrukcja lejka sprawia, że sok nie będzie trafiał nigdzie indziej tylko do podstawionej pod urządzenie szklanki. Trzeba zwracać uwagę na to jaki pojemnik dostarczony będzie do urządzenia. Dobrze będzie, by dawał nam możliwość kontroli na wyciskanym sokiem. Oczywiście lepiej, jeśli da się go myć w zmywarce, ponieważ usprawni to czyszczenie. Jeżeli wyciskamy sok z owoców i ziół to warto sprawdzać czy urządzenie ma wymienne filtry Mamy na rynku także takie urządzenia, które umożliwiają nam mielenie. W tym celu wybierać trzeba takie końcówki, które będą nie tylko mielić kawę, mięso czy makron. Wyciskarki takie jednak kosztują już około 2,5 tysiąca złotych. Takie urządzenia przygotowuje między innymi firma Hurom oraz Sana i są to urządzenia pozytywnie oceniane.

Funkcjonalności wyciskarek cytrusów.

wyciskarki do cytrusów Gdy kupujemy wyciskarkę do cytrusów trzeba sprawdzić czy model daje możliwość regulowania prędkości. Jest to ważne, gdy chce się przygotowywać konkretny rodzaj soków i używać różne owoce czy warzywa, które wymagać będą różnej szybkości pracy ze względu na swoją twardość. Regulacja gęstości soku pozwoli nam uzyskać taki efekt jaki będzie nam odpowiadał, gdy chodzi o jego klarowność. Ceny urządzeń są obecnie zróżnicowane i na pewno będzie można coś odpowiedniego dla siebie znaleźć pośród tych wszystkich urządzeń, które znajdują się w sprzedaży. Jeśli chce się spożywać smaczne zdrowe soki to już teraz warto szukać dla siebie idealnego urządzenia, które w 100% spełni oczekiwania.

Autor

Tobiasz Dąbrowski

Dietetyk, lekarz rodzinny oraz tester wyciskarek.

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@gumisiowadolina.pl

Jak wybrać odpowiedni model wyciskarki? Jakie parametry powinna spełniać? Czy świeżo wyciskane soki są potrzebne w naszej codziennej diecie? 

Na te oraz wiele innych pytań znajdziecie odpowiedzi w naszym portalu.

Zapraszamy do miłej lektury!